Domates İle Nasıl Zayıflanır?


Domates
Domates

Diyetlerin vazgeçilmezlerinden domates sağlıklı ve besleyici olduğu için tercih edilir. Kırmızı rengini aldığı likopen içeri sebebiyle tam bir gençlik iksiridir. Antioksidan özelliğinin yanı sıra yağ yakımında da etkilidir. Domatese alerjisi olmayanlar düzenli olarak uygulanacak domates suyu kürü ile iki ayda fit bir vücuda kavuşabilir.

Domates kürü için önemli olan öenmli olan bulunabilen en doğal domatesi kullanmaktır. Üç dört adet domatesi meyve sıkacağından geçirerek bir bardak taze domates suyu elde edilir. Bu domates suyunun içinde yer alan yağda çözünebilen vitaminlerden de bol bol faydalanabilmek için içine bir miktar zeytinyağı damlatılır. Son olarak da birkaç damla limon suyu ekleyince karışım tamamlanmış olur. Bu limon suyu sayesinde domatesten alınacak etkiyi artırırken, metabolizmanızı da hızlandırmış olur. Damak tadınıza göre karışıma balzamik sirke ve karabiber eklenebilir. Zira domates suyu ve karabiber mükemmel bir ikilidir.

Hazırlanan domates suyu sabah kahvaltısından, öğle yemeğinden ve akşam yemeğinden önce olmak üzere günde üç bardak tüketilir. Böylece hem bol miktarda likopen alınır hem de yemekten önce iştah bir miktar azaltılmış olur. Özellikle bel çevresinde yoğunlaşan yağlanma problemine son derece etkili olacak bu kür sayesinde böbrek fonksiyonları için de faydalı bir karışım tüketilmiş olur. Zira domates idrar söktürücü özelliği sayesinde vücuttaki ürik asit ve türevlerini atmaya yardımcı olur. Antioksidan ve antikanserojen likopen sayesinde hem yağlardan kurtulmaya hem de hücreleri yenilemeye yardımcı olur.

Kürü uygulama süresi iki ay olmalıdır. Ancak ilk ayın ardından bir hafta ve on gün arasında mola verilerek, vücut dinlendirilmelidir. Bu iki aylık süre zarfında yenilenlere de dikkat edilmelidir. Yağlı, fazla kalorili gıdalardan ve zararlı atıştırmalıklardan kaçınılır. Gün içinde bol miktarda domates tüketileceğinden dolayı ketçap, salça, domates sosu tüketimini en aza indirmekte de fayda var.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir