Argan Yağının Faydaları


Argan
Argan

Kuru saçların canlı bir hal alması ve tırnakların sağlıklı olmasında tesirli sonuçlar veren argan yağının kullanımı yaygınlaştı.

Argan yağı ilk olarak masaj için uygun bir yağdır. Tercihen duştan sonra temiz vücuda, avuç içinde ısıtılarak masaj yapılması gerçek anlamda fayda sağlıyor. Diğer yağlarda olduğu gibi yapışkan formda olmadığından vücut tarafından kolayca emilim sağlanıyor. Üstelik bu sayede masajdan sonra tekrar duş alınmasına gerek kalmıyor.

Argan Yağının Cilde Yararları

Kırışıklıkları azaltarak cildinizin sıklaşmasını destekler. Sivilce rehabilitasyonunda oldukça etkilidir. Cildin yumuşamasına destek olur. Güneş ışınları, sigara, stres, etraf kirliliğinin negatif tesirlerini ortadan kaldırıp hücrelerin yenilenmesini sağlayarak cildinize canlılık katar.

Tahriş ve iltihaplanmayı azaltabilir. Gözaltı kırışıklıklarına giderme de yardımcıdır. Gebelikte oluşan çatlaklarının önlenmesinde destekleyici niteliktedir. Hem kuru hem yağlı ciltler için kullanıma uygundur. Kuru cildi nemlendirme özelliğinin yanısıra yağlı ciltte ve saçlı derideki yağ bezesi oluşumunu önlemesi açısından da bulunmaz nimet.

Argan Yağının  Saça Yararları

Yıpranmış ve donuklaşmış saçlara parlaklık katar. Kırıkların oluşmasını önler. Saçları besler. Uygulanışı: Kafa derisini ıslatacak kadar argan yağını saça uygulayın. Yavaş hareketlerle masaj yapın. Saçınızı ılık bir havluyla örtün ve 30 dakika bekleyin. Müddetin nihayetinde saçınızı yıkayın.

Tırnak Yararları

Kırılgan tırnak yapısını güçlendiren argan yağının uygulaması da kolay: Bir limonun suyunu ve aynı miktarda argan yağını karıştırın. Parmak uçlarını bu karışımda 15 dakika bekletin. Tırnaklarınızın sağlıklı ve güçlü kalması için haftada bir sefer bu metodu uygulamanız yeterli olur.

Argan Yağının Yüze Uygulanışı

Argan yağının daha fazla etkili olması için, yüzünüze sürmeden önce cildinizi temizlemelisiniz. Gün içinde de gece yatmadan önce de sürebilirsiniz. Parmağınızın ucuna birkaç damla argan yağı damlatın ve parmaklarınızı birbirine sürterek yağın biraz ısınmasını sağlayın. Parmaklarınızla tüm yüze nazikçe masaj yaparak yağı yedirin. Yağ hızlıca cildinize nüfuz edecek ve cildinizi canlandıracaktır.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir